Şiir: Sonsuzluk Makinesi / Poetry: Perpetuum Mobile

  • 03 Nisan 2018

Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali / Offline İstanbul İnternational Poetry Festival

5 Nisan, Perşembe / April 5, Thursday

16:00 Şairlerin Yuvarlak Masa toplantısı / Roundtable Discussion with Poets

Yönlendiren / Moderator: Tunca Çaylant

Yer / Place: DAM (www.damdayiz.org, İstiklal Caddesi -Emir Nevruz Sok. No:2 Panaiya Apt. Kat:4 Beyoğlu)

19:00 Şiir-Tiyatrosu ve Mustafa Köz Şiiri / Poetry-Theater and The Poetry of Mustafa Köz:

Performans / Performance: Cüneyt Uzunlar

Yönlendiren / Moderator: Gonca Özmen; Konuşmacılar / Talks by: Gökçenur Ç., Emel İrtem

Yer / Place: DAM

6 Nisan, Cuma / April 6, Friday

11:00 Yeditepe Üniversitesi Şiir Dinletisi #1 / Yeditepe University Poetry Reading #1

Ásta Fanney Sigurðardóttir (İzlanda / Iceland), Cecilia Persson (İsveç / Sweden), Christos Koukis (Yunanistan / Greece), Hadaa Sendoo (Moğolistan / Mongolia), Hemant Divate (Hindistan / India)

13:00 Yeditepe Üniversitesi Şiir Dinletisi #2 / Yeditepe University Poetry Reading #2
Max Czollek (Almanya), Michael Vandebril (Belçika / Belgium), Tara Skurtu (ABD / USA), Tiberiu Neacsu (Romanya / Romania), Marko Pogacar (Hırvatistan / Croatia)

Yönlendiren / Moderator: Kuzey Topuz

Yer / Place: Yeditepe Üniversitesi / Yeditepe University

19:00 Hollanda-Türkiye Şiir Çeviri Atölyesi Etkinliği / Dutch-Turkish Poetry Translation Workshop Reading *

Frank Keizer, Marije Langelaar, Mischa Andriessen, Simone Atangana Bekono; Çağla Meknuze, Efe Duyan, Emel Kaya, Gökçenur Ç., Selahattin Yolgiden

20:30 Açılış Kokteyli / Cocktail Reception

Yer / Place: İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu / Palais de Hollande Istanbul (İstiklal Cd. No:197, Beyoglu)

* Katılım sınırı nedenilyle e-posta göndererek kayıt yapılması gerekmektedir. / Please register by sending an e-mail to info@cevrimdisiistanbul.com & Lütfen kimlikle geliniz. / Please bring an ID with you

7 Nisan, Cumartesi / April 7, Saturday

19:00 Açılış Kokteyli / Opening Reception

20:00 Şiir Dinletisi ve Dans Performansı / Poetry Reading and Dance Performance

Mustafa Köz (Onur Konuğu / Guest of Honor), Ásta Fanney Sigurðardóttir (İzlanda / Iceland), Betül Dünder, Cecilia Persson (İsveç / Sweden), Christos Koukis (Yunanistan / Greece), Çağla Meknuze, Deniz Yılmaz (Robot Şair / Robot Poet), Emel İrtem, Emel Kaya, Engin Özmen, Frank Keizer (Hollanda / Netherlands), Gökhan Arslan, Hadaa Sendoo (Moğolistan / Mongolia), Hemant Divate (Hindistan / India), Jehan Barbur, Mahir Karayazı, Marije Langelaar (Hollanda / Netherlands), Marko Pogacar (Hırvatistan / Croatia), Max Czollek (Almanya), Michael Vandebril (Belçika / Belgium), Mischa Andriessen (Hollanda), Mustafa Atapay, Onur Behramoğlu, Simone Atangana Bekono (Hollanda / Netherlands), Tara Skurtu (ABD / USA), Tiberiu Neacsu (Romanya / Romania), Yıldız Güventürk (Dans Performansı / Dance Performance)

22:00 Konser / Concert

Yer / Place: DAM

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ