FESTİVAL PROGRAMI / FESTIVAL PROGRAM
9 MART 2018 CUMA / MARCH 9, 2018, FRIDAY
MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu, Fındıklı /
MSFAU Sedad Hakkı Eldem Auditorium, Fındıklı
15.00 – 15.30
Açılış Konuşmaları / OpeningSpeeches
16.00 – 18.00
Panel: Çağdaş Türkiye ve İsveç Kadın Yazını / Panel: ContemporaryTurkishandSwedishWomen’sLiterature
Moderatör / Moderator: Çimen Günay-Erkol; Konuşmacılar / Speakers: Jale Parla, Hanna Hallgren, Sibel Irzık
18.15 – 19.00
Açılış Okuması / Opening Reading
Latife Tekin
19.00 – 20.00
Kokteyl / Coctail
10 MART 2018 CUMARTESİ / MARCH 10, 2018, SATURDAY
MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu, Fındıklı /
MSFAU Sedad Hakkı Eldem Auditorium, Fındıklı
11.00 – 13.00
Panel: Suat Derviş Edebiyatı / Panel: Suat Derviş’sLiterature
Moderatör / Moderator: Ayla Duru Karadağ; Konuşmacılar / Speakers: Ayşegül Utku Günaydın, Senem Timuroğlu, Sevdagül Kasap ve Emine Hızır
14.00 – 15.30
Panel: Korku ve Fantazya Edebiyatında Mitoloji / Panel: Mythology in Fantasy andHorrorLiterature
Moderatör / Moderator: Hazal Çamur; Konuşmacılar / Speakers: Işın Beril Tetik, Sacide Fikret Çobanoğlu, Özlem Ertan
16.00 – 17.30
Panel: Edebiyat Eğitiminde Toplumsal Cinsiyet / Panel: Gender in LiteratureEducation
Moderatör / Moderator: Olcay Akyıldız; Konuşmacılar / Speakers: Hanna Hallgren, Hazal Halavut, Olcay Akyıldız
17.45 – 18.45
Okuma ve Söyleşi / Reading andConversation
AmandaSvensson& Tuğba Doğan
11 MART 2018 PAZAR / MARCH 11, 2018, SUNDAY
Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı /
Women’s Library and Information Center Foundation
12.00 – 14.00
Yuvarlak Masa: Öyküde Biçim ve Dil / Roundtable: Form and Language in Story
Moderatör / Moderator: Seval Şahin; Konuşmacılar / Speakers: AmandaSvensson, Fatih Altuğ, Fatma Barbarosoğlu, Menekşe Toprak, Mukadder Gemici, Pelin Buzluk
15.00 – 18.00
Panel ve Okuma: Şiir, Dil, Cinsiyet / Panel and Reading: Poetry, Language andGender
Moderatör / Moderator: Ruken Alp; Konuşmacılar / Speakers: AnitaSezgener, Asuman Susam, Elif Sofya, Gonca Özmen, Hanna Hallgren, Nilay Özer
12 MART 2018 PAZARTESI / MARCH 12, 2018, MONDAY
MSGSÜ Bomonti Konferans Salonu / MSFAU Bomonti Conference Hall
18.00 – 19.45
Panel: Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Toplumsal Cinsiyet / Panel: Gender in Children’sandYouthLiterature
Moderatör / Moderator: Zarife Biliz; Konuşmacılar / Speakers: Fatih Erdoğan, Melek Özlem Sezer, SassaBuregren, Süleyman Bulut, Zarife Biliz
20.00 – 21.00
Forum: Peki Kendine Ait Odanın Dışında Neler Oluyor? / Forum: But What Is Going On OutsidetheRoom of One’sOwn?
Moderatör / Moderator: Ayşe Düzkan; Söyleşi Ortağı / Conversation Partner: MarjanehBakhtiari
13 MART 2018 SALI / MARCH 13, 2018, TUESDAY
Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı/
Women’s Library and Information Center Foundation
18.00 – 19.45
Yuvarlak Masa: Edebiyatta Annelik / Roundtable: Motherhood in Literature
Moderatör / Moderator: Aylın Dikmen; Konuşmacılar / Speakers: Aylın Dikmen, CillaNaumann, Helena vonZweigbergk, Sema Aslan, Tülin Kozikoğlu
20.00 – 21.00
Söyleşi / Conversation:
Moderatör / Moderator: Tülin Ural
CillaNaumann& Helena vonZweigbergk
İsveç Araştırma Enstitüsü / SwedishResearchInstitute:
18.30 – 21.00
Atölye: Tuhaf Çocuk Öyküleri / Workshop: PeculiarChildren’sStories
Yürütücü / Leader: SassaBuregren
14 MART 2018 ÇARŞAMBA / MARCH 14, 2018, WEDNESDAY
Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı /
Women’s Library and Information Center Foundation
18.00 – 19.45
Panel: Grafik Romanda Kadın Karakterler / Panel: FemaleFigures in GraphicNovel
Moderatör / Moderator: Gülcan Yıldız; Konuşmacılar / Speakers: Buket Akgün, KarolinaBång
20.00 – 21.00
Performans / Performance
Didem Erk & Şafak Çatalbaş- İstanbul PerformanceArts; Esen Kunt- İstanbul PerformanceArts
15 MART 2018 PERŞEMBE / MARCH 15, 2018, THURSDAY
İsveç Araştırma Enstitüsü / SwedishResearchInstitute
18.30 – 21.00
Atölye: Grafik Roman I / Workshop: GraphicNovel I
Yürütücü / Leader: KarolinaBång
16 MART 2018 CUMA / MARCH 16, 2018, FRIDAY
Balat / Balat Neighbourhood
10.00 – 14.00
Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Yürüyüşleri / CuriousSteps: Genderand Memory Walks
(Etkinlik dili Türkçe’dir / Only in Turkish – Rezervasyon için cinsadimlar@sabanciuniv.edu adresine e-posta gönderilmesi rica olunur.)
Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı /
Women’s Library and Information Center Foundation
16.45 – 17.45
Okuma ve Söyleşi / Reading andConversation:
Ayşe Düzkan&JessicaSchiefauer
18.00 – 19.45
Forum: Yayıncılık / Forum: Publishing
Moderatör / Moderator: Aksu Bora; Konuşmacılar / Speakers: Aksu Bora-Ayizi, Aylime Aslı Demir-KaosGL, Ayşe Düzkan-Güldünya, Eda Ağca-Delikadın, Meryem Selva İnce-Reçel Blog, Müge Gürsoy Sökmen-Metis, Nalan Çelik-Türkiye Yazarlar Sendikası, Öykü Özçinik-Sel, Tülay Ferah-Yazarlar Sendikası, Yonca Cingöz-Türkiye Yayıncılar Birliği
20.00 – 21.00
Forum: Edebiyatta Aşk ve Cinsellik / Forum: LoveandSexuality in Literature
Moderatör / Moderator: Sevgi Hilton; Söyleşi Ortağı / Conversation Partner: ElisabethHjorth
İsveç Araştırma Enstitüsü / SwedishResearchInstitute
18.30 – 21.00
Atölye: Grafik Roman II / Workshop: GraphicNovel II
Yürütücü / Leader: KarolinaBång
17 MART 2018 CUMARTESI / MARCH 17, 2018, SATURDAY
MSGSÜ Bomonti Konferans Salonu / MSFAU Bomonti Conference Hall
11.00 – 13.00
Panel: Eko-feminist Yazın / Panel: EcofeministWriting
Moderatör / Moderator: FeryalSaygılıgil; Konuşmacılar / Speakers: İpek Şahbenderoğlı, Sevcan Tiftik, Simlâ Sunay
14.00 – 16.00
Panel: Romanda Sesler, Diller, Kimlikler / Panel: Voices, Languages, Identities in Novel
Moderatör / Moderator: Müge Gürsoy Sökmen; Konuşmacılar / Speakers: Ayşegül Devecioğlu, ElisabethHjorth, Gaye Boralıoğlu, Oya Baydar
16.15 – 17.30
Söyleşi: Edebiyatın Kuşkusu / Conversation: Scepticism of Literature
Sema Kaygusuz
18 MART 2018 PAZAR / MARCH 18, 2018, SUNDAY
MSGSÜ Bomonti Konferans Salonu / MSFAU Bomonti Conference Hall
12.00 – 14.00
Panel: Kadın Yazınında Başkalaşan Bedenler, Cinsiyetler, Türler / Panel: MetamorphosingBodies, Sexualities, Species in Women’sLiterature
Moderatör/ Moderator: Sibel Yardımcı; Konuşmacılar / Speakers: GülkanNoir, Irmak Zileli, JessicaSchiefauer, Zeynep Kaçar
15.00 – 17.00
Panel: Bilimkurgu, Siborg, İnsansonrası / Panel: Science-Fiction, Cyborgs, Posthuman
Moderatör / Moderator: Dijan Özkurt; Konuşmacılar / Speakers: JessicaSchiefauer, Karun Çekem, Kutlukhan Kutlu, Nihan Sarı, Seran Demiral
17.15-17.45
Performans / Performance
Ayşe LebrizBerkem
18.00 – 18.45
Kapanış Okuması / Final Reading
Ayfer Tunç